Strona główna » Pierzenie - JAK DBASZ TAK MASZ

Pierzenie - JAK DBASZ TAK MASZ

Data dodania: 03-11-2020

DZIŚ PORUSZYMY TEMAT PIERZENIA -  "JAK DBASZ TAK MASZ"
 
Dużo się mówi o tym jakże ważnym momencie sezonu jakim jest okres pierzenia, niby wszyscy wiedzą, wszyscy mówią, jednakże nie wszyscy przykładają wagę do tego najważniejszego okresu i potem płacz w lotach i szukanie dziury w całym. A pamiętać musimy, że jak jesienią i zimą zadbamy tak w lotach mamy... czyli "JAK DBASZ TAK MASZ"

Pierzenie stanowi fundamentalny okres w życiu profesjonalnej hodowli gołębi pocztowych. Dlaczego ? Ponieważ jest to prawdziwy początek przygotowań do przyszłego sezonu. Nowe zdrowe, silne upierzenie to początek drogi do sukcesu. Postaramy się przedstawić kilka dobrych praktyk, które pomogą Waszym gołębiom uzyskać najlepszej jakości pióra.

Przede wszystkim - nie zaburzajmy procesu pierzenia ! Nie obciążajmy w tym czasie gołębich organizmów żadnymi szczepionkami i lekarstwami. Mają one negatywny wpływ na proces zmiany piór. Jakiekolwiek leczenie infekcji bakteryjnych i odrobaczanie powinniśmy wykonać niezwłocznie po zakończeniu lotów, jeszcze zanim gołębie zaczną się pierzyć lub po zakończonym okresie pierzenia. 

Karmienie to okres, w którym możemy naprawdę dogodzić naszym ptakom. Niech jedzą, ile tylko potrzebują, a ich pióra będą piękne i mocne. Oczywiście, jeśli tylko ofiarujemy im odpowiednią karmę, która zapewni im wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Prostym rozwiązaniem do dobrej jakości karmy jest dodanie granulatu pierzeniowego "Biotimet" od firmy TJW Feed, można go kupić samego czy to w pakiecie Pierzeniowym Leszka Pielesiaka również oferowanym przez TJW.

Przynajmniej raz w tygodniu warto pamiętać o kąpieli Naszych gołębi, w wodzie z dodatkiem soli do kąpieli gołębi, która dobrze wpływa na wygląd i siłę piór. Dobrym rozwiązaniem jest też dodatek kilku kropel jodyny. Taka kąpiel usuwa insekty, wirusy, bakterie i grzyby.

To takie minimum, które należy spełnić w tym okresie.

 
Przejdź do strony głównej
Ankieta

Jak podoba sie Tobie nasz sklep ?

  • Podoba się
  • Nie podoba się
  • Coś bym zmienił / zmieniła
  • Kolorystyka sklepu mi się podoba
  • Kolorystyka sklepu mi się nie podoba

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail